Zawodowe

Taktyka i technika kryminalistyczna, Szczytno’ 2003

Ktoś, kto szkoli i egzaminuje, przede wszystkim sam powinien systematycznie się dokształcać. Dlatego też starałem się nie tracić żadnej możliwości w tym zakresie i interesowało mnie każde wartościowe szkolenie z zakresu kryminalistyki i pozostałych nauk sądowych.

Jeżeli tylko warunki na to pozwalały, co nie zdarzało się często, starałem się uczestniczyć w szkoleniach organizowanych poza prokuraturą. Pozwalały one spojrzeć na wiele zagadnień z innego punktu widzenia, niż kształtowany codzienną własną praktyka zawodową.

Jak przykład niech posłuży ciekawa forma seminarium zorganizowanego w listopadzie 2003 r. przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Poświęcone było wybranym zagadnieniom taktyki i techniki kryminalistycznej. Opiekunem grupy seminarzystów był znakomity kryminalistyk  insp. Marek Łachacz, który kilka lat później dobrze przysłużył się organizacji Ogólnopolskich Seminariów Kryminalistycznych przez zielonogórską Prokuraturę Okręgową. 

Warto może jeszcze dopowiedzieć, że merytoryczna wiedza przywieziona ze Szczytna wielokrotnie służyła mi za wskazówki przy rozwiązywaniu problemów pojawiających się w śledztwach prowadzonych przez prokuratorów okręgu zielonogórskiego, a sposób organizacji seminarium stanowił inspirację dla metodyki szkoleń prokuratorskich.

Ze Szczytna, poza sporym pakietem notatek, przywiozłem też certyfikat, który sobie bardzo cenię.

Jan WOJTASIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *