Księga gości
240 wpisów.
Witam. Dzisiaj troszkę z innej beczki - twórczość Pana Jana w postaci zdjęć oczywiście jest godna uwagi i poświęcenia, jednakże swoim wpisem pragnę się skupić na troszkę innej działalności, jakiej poświęcił się autor tejże strony. Wczoraj (03.05.2014 r.) przy współpracy z Fundacją Karolat, odbył się Rajd po Puszczy Tarnowskiej Jako iż lubię jeździć rowerem a rajd odbywał się okolicach w których się wychowałem, postanowiłem wziąć udział w rajdzie. Miłą odskocznią okazało się spacerowe tempo, dzięki czemu praktycznie każdy może brać udział w takich formach rekreacji (co zresztą pokazała mocno zróżnicowana wiekowo grupa). Niesamowite jest że człowiek który wychował się w danej okolicy dowiaduje się o miejscach i osobach historycznych o których prędzej nie miał pojęcia, do tego trasa przez tytułową Puszczę Tarnowską dodaje swoje atrakcję w postaci czystej natury. Podsumowując - pojechałem z czystej ciekawości, skupiony na jeździe rowerem, wróciłem zaskoczony, szczęśliwy, podekscytowany i w pełni usatysfakcjonowany . Całość połączona z wykładami Panów : Jan Wojtasik, Marcin Kula i Tadeusz Sokołowski , dopełniły całkowicie moje oczekiwania. Polecam WSZYSTKIM, a sam jeszcze nie jeden raz wezmę udział w podobnych imprezach organizowanych przez Pana Jana. Pozdrawiam
Obejrzałem nową galerię drzew. Nie czuję się kompetentnym do formułowania ocen, ale uważam, że takie szkice drzew wykonane obiektywem bliskie są fotograficznych dzieł sztuki. Ich piękno jest może surowe i nieco nostalgiczne, ale kompozycje są w większości artystycznie wysmakowane i ukazują nowe spojrzenie na piękno przyrody. Gratuluję!
Szkice są niesamowite! Mroczne, tajemnicze, a niektóre nieodmiennie kojarzą mi się z krwiobiegiem, plątaniną naczyń. Niby chaotyczne a jednak uporządkowane. Czasem jak myśli biegnące nie wiadomo gdzie i jakimi torami. Ekstra!
Zdjęcia drzew robią niesamowite wrażenie, takie bardzo pozytywne. To jest piękne. Podziwiam i jestem zdumiona talentem 😉 Ciekawi mnie ile czasu potrzeba by powstało takie jedno dzieło. Zdjęcie to jedno, ale obróbka by wyglądało tak jak teraz to inna kwestia, a to pewnie nie jest takie proste. Efekt jest oszałamiający. Naprawdę jak dla mnie dobry kierunek, coś innego, jakże oryginalnego. Fajnie, że przy okazji odwiedzin Pana strony można zajrzeć do aktualności National Geographic, przy okazji poczytać. Prognoza pogody też mi się podoba, wszystko pięknie, czytelne. Ogólnie fajna strona, dużo ciekawych rzeczy.
Nowa galeria i nowe emocje. Zawsze, kiedy oglądam Pana zdjęcia (dzieła), potrzebuję trochę czasu na ich przeżycie. Moje wrażenia trudno się werbalizują, choć natychmiastowo intensywnie je odczuwam. Oczywiście są znakomite i wcale nie straszne. Jeśli chodzi o mój odbiór, mogłabym ich oglądać tysiące. Trochę działają, jak ogień, w który można patrzeć bez końca, dlatego, że stale jest inny. Ta grafika wywołuje podobny efekt. Dla mnie bardzo inspirujący i energetyczny, a jednocześnie uspokajający i refleksyjny.
Jeśli chodzi o nowa galerię, jest to ciekawy pomysł na przedstawienie natury. Proszę zastosować ten sposób np. do architektury, może okazać się ciekawą alternatywą dla tradycyjnej fotografii. Chociaż moim zdaniem potrafi Pan doskonale uchwycić barwy, szczególnie natury, więc proszę nie rezygnować z tradycyjnej fotografii 🙂
Obejrzałam raz jeszcze Pana nową galerię i jestem nadal pod wrażeniem. Nie zgadzam się z Pana opinią, że zdjęcia ukazują mroczne oblicze prezentowanych drzew 🙂 Dla mnie są fantastyczne, to zupełne novum w Pana galerii, niektóre przypominają grafiki, inne - prace w ołówku. Nie usuwałabym żadnego zdjęcia, a np. 48, 52, 17, 15, 68 uważam za szczególnie piękne.
Dzień dobry w dniu w którym nastąpiło zaćmienie słońca. Z ciekawością obejrzałem drzewa na portalu. Bardzo wolno mi się otwierały. Temat banalny, ale na nowo ujęty. Z komentarzy wynika, że ludzie różnie je odbierali. Generalnie dla mnie osobiście to dość ponure, a raczej mroczne. Na wiosnę i jesień świat trwa Jest cisza, czeka się dalej i nagle w ciągu 2 tygodni robi się inny świat, wszystko nagle jest zielone i już nie pamiętamy jak było miesiąc temu. Odwieczny cykl świata. Coś ginie, coś się rodzi.
Bardzo mi się podobają Twoje prace, zwłaszcza te prezentujące innowacyjne spojrzenie na otaczającą nas naturę. Oglądając Twoje zdjęcia nieodparcie nasuwa się spostrzeżenie, że wielu z nas prawie codziennie przechodzi obojętnie obok pozornie zwyczajnych, nie zasługujących na uwagę obiektów w których Ty potrafisz dostrzec niezwykłe wprost walory i zdołasz je utrwalić oraz przekazać innym.
Drzewa niezwykłe. Trochę jak z baśni, wydaje się, że zaraz na drodze pojawi się Czerwony Kapturek albo nadejdzie powóz wiozący ojca Kopciuszka do miasta na targ. A trochę jak ze starego filmu. A ciut też jak z animowanych filmów dla dzieci – np. 4 i 5. Wiele w nich smutku i dramatyzmu, samotności, wręcz opuszczenia, np 14 zdjęcie. Ale pod koniec znalazłam też pogodne - kubusiowo puchatkowe - 62 i 68, Las Stumilowy, w którym Miś o Bardzo Małym Rozumku przechadza się wymyślając swoje mruczanki. Wiele wrażeń, bardzo różnorodnych.
Zdjęcia bardzo ciekawe, jak z kreskówki, mają coś takiego tajemniczego w sobie. Bardzo mi się podobają!!!
Podziwiam za pomysł i pracowitość. Galeria ta, bardzo przypadła mi do gustu. Wyróżniam obrazy 5/11/26/33/38/53. Sa dla mnie wielce urokliwe. Przy niektórych faktycznie mam wrażenie oglądania starej ryciny z książki. Przy pracach biało-czarnych przynajmniej mój wzrok odpoczywa.
Osobiście najbardziej przemawia do mnie i wzruszyło mnie drzewo ze zdjęcia nr 5 i 26. Bardzo fajny sposób fotografowania.
Zdjęcia drzew w przedstawionej formie bardzo mi się podobają- przypominają stare drzeworyty, bądź ilustracje w niegdyś wydawanych, obdarzonych duszą książkach. Z przyjemnością będę wracał do tych zdjęć.
Dopiero teraz znalazłem dłuższą chwilę na przejrzenie Drzew ze szkicownika Zdjęcia podobają mi się, robią niesamowite wrażenie odręcznej pracy. Dobrze że w informacji zaznaczono, że to aparat:) Eksperymenty z czarno-bialą fotografią to świetny pomysł, chyba w ogóle wraca moda czarno-biale zdjęcia?
Zdjęcia są jak zawsze świetne, faktycznie niektóre mogłyby być ilustracją do opowiadań Edgara Alana Poe lub starych baśni; inne ukazują prostotę i surowość fragmentów natury. Drzewa same w sobie kryją wiele różnych znaczeń i jako takie muszą być świetną inspiracją dla fotografowania. Gratuluję b. ciekawego pomysłu i doskonałego wykonania.
Elektronika na dobre wkroczyła do sztuki. Dzięki temu stała się ona bardziej dostępna, przy tym często zaskakująca. Prezentowane szkice drzew, sprawiają wrażenie surowych, kojarzących mi się nawet ze sterylnością. Ciekawi mnie, czy pierwowzory (zdjęcia przed obróbką) uwieczniły drzewa zimą, może inną porą roku? Pozdrawiam, życząc dalszych sukcesów w eksperymentowaniu fotografią.
Piękne i niesamowite, naszkicowane aparatem. Z resztą cała Pana strona jest niesamowita, z chęcią będę odwiedzać.
Nie jestem fachowcem ale jako zwykłemu człowiekowi zdjęcia te po prostu zapierają dech w piersiach. Drzewa robią wrażenie !!!
I ntrygująca prezentacja. Naprawdę jestem pod wrażeniem uzyskanych efektów obróbki technicznej klasycznych zdjęć starych (?) drzew. Robią wrażenie, trochę przerażają, jak obrazy z ekologicznej katastrofy. Ale są jednocześnie pełne wyrazu i przyciągają wzrok. Chciałoby się mieć taki obraz na ścianie. Gratulacje i podziw dla talentu i wrażliwości. Zosia