IV wyprawa rowerowa Stowarzyszenia „Lipowy Wianek” do Bytomia Odrzańskiego. Fotorelacja z przeprawy przez Odrę
Bielawy – Bytom Odrzański. Zgodnie planem, w sobotę 6 września 2025 r. z placu festynowego w Bielawach wystartował w kierunku Bytomia Odrzańskiego IV rodzinny rajd rowerowy. Jednym z najciekawszych fragmentów wyprawy była przeprawa przez Odrę z wykorzystaniem „Nowosolskiego galara”.
Okazało się jednak, że z powodu niskiego stanu wody cumowanie galara w miejscu dawnej przeprawy łodzią nie jest możliwe. Pan Andrzej Dela – właściciel galara i zarazem jego sternik znalazł inne bezpieczne miejsce. Dostarczenie rowerów i przemieszczenia się niemal 30 rowerzystów piaszczystym i podmywanym przez wodę brzegiem stało się kolejnym wyzwaniem.
Całość przedsięwzięcia obserwował i dokumentował Pan Daniel Kołtun – wójt Gminy Siedlisko. Wykonane przez niego fotografie można oglądać TUTAJ, a filmowe nagranie z drona – TUTAJ.
Bardzo dziękuję Autorowi za udostępnienie linków i zapraszam do obejrzenia materiału.
Jan Wojtasik
