• Literatura

    Święte gaje Słowian

    […] Gdy nie było wysokich szczytów górskich i wzniesień, Słowianie szukali specjalnych miejsc w lasach, by czcić tam swoich bogów, odprawiać rytualne obrzędy, składać ofiary. Dla mieszkających pośród rozległych lasów plemion słowiańskich stare drzewa stanowiły nieprzebrane źródło mocy i były symbolem długowieczności.

  • Opinie

    Puszcza Tarnowska oraz „Teksty & pejzaże” w opinii rowerowego turysty

    […] Rejon Puszczy Tarnowskiej jest bardzo bogaty w różne ciekawostki i zdaję sobie sprawę, że nie wszystko zobaczyłem. Na jeden krótki jesienny dzień było za mało czasu i objechaliśmy tylko to co najważniejsze. Trzeba też oddać, że jest to naprawdę niezłe miejsce do turystyki rowerowej, a szlaki i miejsca są oznakowane i opisane. Pewnie tu jeszcze wrócę. Nieocenioną kopalnią wiedzy na temat Puszczy Tarnowskiej jest strona Pana Jana Wojtasika, do której link zamieszczam TUTAJ. […] Pełny tekst pod adresem: https://rowernarympal.wordpress.com/2017/11/15/puszcza-tarnowska/

  • Literatura

    Między ciszą a ciszą

    […] Maszerując z kijkami przez dorodny, kaszubski las mieszany, zachwycony podziwiałem wielobarwne poszycie, pełne mchów, kwiatów, jagód, malin, grzybów i ziół. Mijałem drzewa, obsiadłe przez porosty, dające świadectwo, że tu powietrze jest nieprzeciętnie czyste.