Pan Wiesław Czerwiński podczas pobytu w kraju kwitnącej wiśni zatroszczył się nie tylko o fotograficzne udokumentowanie fenomenu Sakury. Celnie zauważył, że Europejczykom Japonia kojarzy się przede wszystkim z kimonem, gejszami i walkami wręcz. Ta galeria poświęcona jest gejszom.

Czytaj więcej...

To galeria inna niż wszystkie, w których pojawiają się zdjęcia z Ogrodu Botanicznego w Krakowie. Po pierwsze: dominują w niej barwy charakterystyczne dla późnej jesieni, a zamiast - jak zwykle kwiatów - drzewa i liście. Także te opadłe i tworzące kolorowe kobierce na parkowych alejkach.

Czytaj więcej...

Pan Wojciech Kotowski nie ustaje w fotograficznym dokumentowaniu uroków wiejskiego ogrodu. Z okazji rozpoczynającego się właśnie lata nadesłał kolejny pakiet zdjęć. Włączyliśmy je do cyklu nazwanego po prostu "Kojszówką".

Czytaj więcej...

Trzecia część galerii "Kojszówka" zamyka cykl fotografii nadesłanych przez Pana Wojciecha Kotowskiego przedstawiających ogród typu "wiejskiego". Po wizytach w Krakowie, Branitz czy Szczawnie-Zdroju stanowi ciekawe dopełnienie wątku ogrodowego.

Czytaj więcej...

U Kurpieli

Brak słów aby wyrazić zachwyt bajkowym światem zaklętym w ogrodzie. Pełna gama barw, wśród których dominują: czerwony – kolor miłości, szacunku i zrozumienia, żółty – kolor słońca, a więc radość życia, zielony – soczysta zieleń trawy, krzewów i drzew, to nic innego jak zdrowie przez okrągły rok oraz niezależnie od pory roku i z nią związanych zawirowań atmosferycznych, niebieski – utożsamiany z błękitem nieba, który niesie komfort psychiczny i ukojenie.

Czytaj więcej...

pogoda.net