[…] Z myślą o karierze, awansach i szeroko otwartych drzwiach do przedziału o nazwie "klasa średnia" tysiące młodych ludzi co roku walczą o miejsce na studiach, które mają zapewnić im taką przyszłość.

Czytaj więcej...

[...] Człowiek prowadzący normalny tryb życia, na którego zwykły dzień składają się różnorodne zajęcia, nie jest w stanie dokładnie i szybko podać kolejność wszystkich wydarzeń oraz czasu ich trwania często w odległym dniu.

Czytaj więcej...

[...] Nie było świadków, nie mieliśmy pewności co do zeznań. W nieodległej przeszłości byłaby to jedna z wielu spraw w rodzaj "jedno - przeciw drugiemu", w których ciężar dowodu okazuje się zbyt mały, by przesądzić o winie oskarżonego.

Czytaj więcej...

"Warunki, w których czujemy się anonimowi, mając wrażenie, że nikt nas nie zna i nikomu nie zależy na określonych dobrach, sprzyjają antyspołecznym zachowaniom w poszukiwaniu własnych korzyści".

Philip Zimbardo, Efekt Lucyfera. Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2017 s. 48

Czytaj więcej...

[…] Nigdy nie pogodziłam się z dokonaną kilka lat temu zmianą modelu dochodzenia do zawodów prawniczych. Teraz, na jednym roku, może być np. kilkuset aplikantów adwokackich i większość z nich nie ma patronów. Skutki już widać. Oni nie znają nawet podstawowych zasad zachowania się na sali rozpraw, czasem nawet nie wiedzą, że np. należy wstać, kiedy sąd wstaje.

Czytaj więcej...

pogoda.net