Nowa Sól. W roku 2022, podobnie jak w latach poprzednich, samorządy i organizacje pozarządowe w planach swojej działalności uwzględniły wycieczki rowerowe i inne przedsięwzięcia w formule dostępnej dla ogółu rowerzystów naszego regionu.

Na podstawie upublicznionych już informacji planowane są następujące wydarzenia:

  1. Maj: Starostwo Powiatowe w Nowej Soli zaprasza na imprezę z cyklu Rowerowy maj „Wkręć się w rowerowy klimat”. Celem przedsięwzięcia jest m.in. promocja ścieżki rowerowej „Kolej na Rower”.
  2. 4 maj: Stany - Lubięcin "Majówkowy Rajd Rowerowy". Wydarzenie organizowane jest w ramach upamiętnienia 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Organizatorem rajdu jest Gmina Nowa Sól. Start o godz. 10,00 na moście w Stanach.
  3. 8 maj: Otyń - Zabór. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Otyńskiej przygotowało rodzinny rajd rowerowy z Otynia do Zaboru. Będzie można odwiedzić kompleks pałacowy i winnice. Start o godz. 11,00
  4. 28 maj: Puszcza Tarnowska. Gwiaździsty rajd rowerowy na koncert leśny „Granie na polanie”. Organizatorem koncertu jest Nadleśnictwo Nowa Sól, które zaprasza okolicznych cyklistów na spotkanie muzyczne przy Studni Haussmana od godz. 11.00. Wyjazd na koncert organizuje m.in. SWRLJ, które zaprasza na start w Jodłowie o godz. 9.00. 
  5. 12 czerwiec: Otyń. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Otyńskiej zaprasza na IV Święto Roweru. Na uczestników czeka m.in. 1000 pamiątkowych koszulek.
  6. 25 czerwiec:  Jodłów-Grochowice. Pod hasłem „Drogą królewską do Grochowic” odbędzie się przejazd do miejsca organizacji tegorocznej Stachuriady. Poza odwiedzeniem kilku ciekawych miejsc na obszarze d. Puszczy Tarnowskiej będzie okazja do poznania fragmentu dawnego traktu pocztowego, którym królowie polscy z dynastii saskiej podróżowali z Drezna do Wschowy, Warszawa i Torunia.
  7. 3 lipiec: Nowa Sól-Bojadła. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował rowerową wycieczkę do Bojadeł. Wyprawa odbędzie się pod hasłem: „Brzegami Odry do Pałacu w Bojadłach”. Start nastąpi o godz. 10,00 z placu przy Miejscu Obsługi Rowerów [MOR] w Otyniu/Modrzycy.
  8. 23 lipiec: Puszcza Tarnowska. Stowarzyszenie Wspierania Letniska Jodłów zaprasza na kolejną wyprawę rowerową po Puszczy Tarnowskiej. Tym razem leśne szlaki poprowadzą po miejscach naturalnych i sztucznych zbiorników wodnych na obszarze d. Puszczy.  
  9. Wrzesień: Starostwo Powiatowe w Nowej Soli planuje XIII Europejski Dzień bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim pod hasłem „Wsiądź na rower”.
  10. Wrzesień: II Akcja Starostwa Powiatowego w Nowej Soli na ścieżce rowerowej „Paszport rowerzysty”.

Materiał tu publikowany będzie aktualizowany i poszerzany w miarę informacji napływających od organizatorów.

Terminarz ten nie uwzględnia imprez rowerowych systematycznie organizowanych przez kluby kolarskie i turystyczne. Informacji o wyprawach klubowych należy poszukiwać na stronach tych organizacji.

Jan Wojtasik

pogoda.net