Sława. Kilka dni temu Nadleśnictwo Sława Śląska przekazało na swojej stronie internetowej intrygującą informację o najbliższych oraz planowanych w przyszłości budowach nowych ścieżek rowerowych.

Wiadomość ucieszy każdego amatora rowerowych wypraw, albowiem pojawiła się perspektywa skomunikowania tras rowerowych na obszarach powiatów: nowosolskiego, wolsztyńskiego i wschowskiego. Będą to drogi rowerowe z prawdziwego zdarzenia.

Już w sierpniu tego roku rozpocznie się budowa kolejnego odcinka ścieżki na obszarze Powiatu Wolsztyńskiego. Ścieżka ta połączy ze sobą znane wczasowe miejscowości – Wilcze i Rudno.

Kolejne etapy budowy poprowadzą ścieżkę do Jesionki i Kolska, a potem przez Lipkę aż do Lubiatowa w Powiecie Wschowskim.

W naturalny sposób dojdzie więc do połączenia tego szlaku z asfaltową ścieżką Powiatu Nowosolskiego „Kolej na Rower” oraz zielonym szlakiem rowerowym "Wiatraków & Jezior". "Kn/R" umożliwi komfortowy dojazd rowerem do Otynia, Nowej Soli, Kożuchowa i dalej do granicy Powiaty Żagańskiego.

Szlak "W&J" ułatwi dojazd rowerami do rezerwatów Święte i Mesze, a poprzez sieć Rekreacyjnych Tras Jodłowskich poznanie niemal całego obszaru Puszczy Tarnowskiej i zwiedzanie Siedliska. 

Więcej o szczegółach prowadzonego przez Nadleśnictwo Sława Śląska projektu można przeczytać TUTAJ.

Jan Wojtasik

pogoda.net