Jodłów. W sobotę 17 sierpnia 2019r. o godz. 10,00 z ronda w Jodłowie wystartuje ostatni już tegoroczny rajd rowerowy zorganizowany przez Zarząd SWRLJ. "Szlak tajemnic Puszczy Tarnowskiej" powiedzie tym razem do jej północno-wschodniego sektora.

W planie przejazdu uwzględniono kolejno, takie miejscowości i atrakcje turystyczne, jak: Myszyniec i Zwierzyniec (starożytne kurhany), Józefów, Świętobór (polana rekreacyjna, rezerwat), Mesze (rezerwat), LPO "Gwiazda" i Dąbrowno. Na polanie planowany jest dłuższy odpoczynek połączony z pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Łączna długość trasy nie powinna przekroczyć 17 -19 km. Znaczna jej część przebiegać będzie leśnymi drogami utwardzonymi szutrem. Należy też liczyć się – jak to często bywa w lesie gospodarczym - z odcinkami nieco trudniejszymi i korektami pierwotnie zakładanych planów przejazdu.

Poza walorami rekreacyjnymi, rajd dostarczy okazji do poznania historii d. Puszczy Tarnowskiej oraz jej współczesnych wartości przyrodniczych i znaczenia gospodarczego.

Po jego zakończeniu uczestnicy będą mogli otrzymać m.in. upominek w postaci książki "Puszcza Tarnowska. Mała Encyklopedia"

Udział w wyprawie jest bezpłatny, a liczba uczestników nie podlega ograniczeniom. Z przyczyn organizacyjnych Zarząd Stowarzyszenia prosi jednak o wcześniejszą rejestrację wszystkich chętnych. Można to uczynić pisząc na adres e-mail: <<  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  >>. Można to uczynić także telefonicznie pod numerem 514-787-527.

Z uwagi na prognozowany czas wyprawy konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednią ilość napojów oraz pożywienia.

Jak zawsze, warto też pamiętać o odpowiednim przygotowaniu roweru, doborze odzieży stosownej do pory roku i możliwych zmian pogody, a także środkach do odstraszania owadów.

Redakcja "Tekstów & pejzaży" sprawuje nad rajdem medialny patronat.

Jan WOJTASIK

Na mapce poniżej oznaczono kolorem niebieskim przebieg planowanej trasy. Strzałki wskazują na kierunek przemieszczania się. 

 

pogoda.net