Jodłów – Grochowice. Jodłowskie rajdy rowerowe na organizowaną w Grochowicach "Stachuriadę" coraz mocniej wrastają w lokalną tradycję. Na sobotę 29 czerwca 2019 r. zarząd Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Letniska Jodłów zaplanował kolejną, już piątą wyprawę z cyklu "Do zrębów Stachury".

Start nastąpi o godz. 12-tej, tym razem z parkingu przy drodze na Cypel w Jodłowie. Przed wjazdem na Polanę uczestnicy rajdu odwiedzą postawiony przed rokiem kamień pamięci Edwarda Stachury. Przy odrobinie szczęścia będą mieli szansę trafić na próby zespołu Pod Budą. Na stronie internetowej krakowskich artystów już zapowiedziano wieczorny koncert zespołu na leśnej polanie w Grochowicach.

Powrót z Grochowic nastąpi ok. godz. 16,00. Szczegółowy plan trasy docelowej i powrotnej będzie zależał od warunków drogowych podczas rajdu. Co do zasady będą one podobne do tras z lat poprzednich.

Szacowany czas przejazdu w obie strony nie powinien przekroczyć 5 – 6 godzin, a długość trasy w obu kierunkach wyniesie ok. 23-24 km.

Warto podkreślić, że trasa rajdu przebiegać będzie po terenie względnie zróżnicowanym, z kilkoma stromymi podjazdami. Różnicować go będzie też nawierzchnia drogi - gruntowa piaszczysta oraz gruntowa utwardzana szutrem.

Udział w wyprawie jest bezpłatny, a liczba uczestników nie podlega ograniczeniu. Z przyczyn organizacyjnych Zarząd  Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Letniska Jodłów prosi jednak o wcześniejszą rejestrację wszystkich chętnych. Można to uczynić telefonicznie pod numerem 514-787-527 lub drogą elektroniczną pod adresem: <<    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  >>. W Grochowicach na uczestników będzie czekał posiłek.

Z uwagi na prognozowany czas wyprawy konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednią ilość napojów oraz pożywienia. Jak zawsze, warto też pamiętać o odpowiednim przygotowaniu roweru, doborze stosownej do pory roku i możliwych zmian pogody odzieży, a także środkach do odstraszania owadów. 

Redakcja "Tekstów i Pejzaży" współuczestniczy w przygotowaniu rajdu oraz przyjęła nad nim patronat medialny.

Jan WOJTASIK

Mapka poniżej przedstawia projektowaną trasę rajdu. Przebieg trasy oznaczono kolorem czerwonym, a kierunek wskazują niebieskie strzałki.


 

 

 

 

 

 

pogoda.net