Jodłów - Nowa Sól - Siedlisko. Podobnie, jak w latach ubiegłych zaprzyjaźnione z Portalem "Teksty i pejzaże" organizacje pozarządowe przygotowały na tegoroczny sezon bogaty plan rodzinnych rajdów rowerowych. Większość projektów jest kontynuacją i rozwinięciem doświadczeń zgromadzonych już w przeszłości. Niektóre jednak stanowią zupełną nowość.

Przykładem jest tutaj „Noc Kupały” - rajd Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Letniska Jodłów zorganizowany z inspiracji i przy pomocy Lasów Państwowych. Rajd ten rozpocznie się wczesnym popołudniem tradycyjnie na jodłowskim rondzie, ale swój koniec będzie miał w pobliskim Tarnowie Jeziernym.

Rajd "Z Cepeliadą po Powiecie" planowany na 11 maja b.r. tym razem odwiedzi Gminę Wiejską Nowa Sól, a dokładniej - pojedzie po części gminy położonej na prawym brzegu Odry. To niezwykle urokliwe, zwłaszcza w porze wiosennej, okolice Nowosolskiej Doliny Odry. 

Szczegółowe komunikaty dotyczące poszczególnych rajdów podawane będą w odpowiednim czasie. Podstawowe założenia zawarto w publikowanym poniżej terminarzu. Długość tras rajdowych podana jest orientacyjnie i w zależności od warunków drogowych może ulec zmianie.

Jan Wojtasik

pogoda.net