Jodłów - Jeziorna - Mesze. Jodłowskie trasy rekreacyjne wzbogaciły się o kolejny ważny element infrastruktury. Przy tzw. Gwieździe, czyli na odcinku trasy "VIKTOR" pomiędzy Jeziorną a Meszami stanęła właśnie gustowna altana ze stołem i dwoma ławami. Inwestorem jest Nadleśnictwo Sława Śląska.

To jedyny tego typu obiekt na rozległej przestrzeni leśnej pomiędzy Jeziorną, Okopcem, Meszami, Świętoborem, Józefowem i Myszęcinem. Powinien dobrze służyć nie tylko turystom rowerowym czy pieszym, ale także amatorom runa leśnego i zapewne też myśliwym.

Zadaszona altanka nadaje się na miejsce schronienia przez palącym słońcem, ale także deszczem czy wiatrem. Punkt odpoczynku wyposażony jest w stojak rowerowy, kosz na odpadki i planszową mapę ułatwiającą orientację w terenie.

Przy Gwieździe, poza trasą VIKTOR i żółtym szlakiem PTTK, zbiegają się liczne drogi leśne oraz droga gminna Jeziorna-Mesze. W jej pobliżu znajduje się znany rezerwat. Można też stąd dojść do starożytnych kurhanów w okolicy Zwierzyńca czy Jezior: Sławskiego oraz Jeziorno.

No cóż? Chciałoby się tylko zawołać - ruszajmy w drogę! Prognozowane upały czy deszcze już nas nie odstraszą.

Jan Wojtasik


 

pogoda.net