Jodłów. Czas biegnie szybko, a sezon turystyczny jeszcze jakby szybciej. W dniu 19 sierpnia 2017 r. o godz. 10,00 z ronda w Jodłowie wystartuje ostatni już spośród przygotowanych na ten rok przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Letniska Jodłów rajdów rowerowych.

Zawarte w tytule hasło oznacza, że tym razem celem wyprawy będzie północno-wschodni obszar d. Puszczy Tarnowskiej. Planowany jest przejazd kolejno przez takie miejscowości, jak: Jeziorna, Mesze, Konotop, Świętobór, Józefów, Zwierzyniec i Myszyniec. Na trasie rajdu znajdują się liczne atrakcje przyrodnicze, geograficzne i historyczne, w tym: rezerwaty Mesze i Świętobór, a także wieża widokowa w Świętoborze.

Długość trasy wyniesie ok. 25 km. Większa jej część przebiegać będzie drogami asfaltowymi lub szutrowymi, które ułatwiają jazdę rowerem także osobom stosunkowo mało wprawionym w rowerowych eskapadach.

Wyprawa będzie z jednej strony oficjalną inaugurację nowej jodłowskiej trasy rekreacyjnej "Viktor" łączącej Jodłów z Konotopem, z drugiej zaś formalnym zakończeniem tegorocznego sezonu organizowanej przez Stowarzyszenie turystyki rowerowej z cyklu "Szlakiem tajemnic Puszczy Tarnowskiej".

Z uwagi na prognozowany czas wyprawy konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednią ilość napojów oraz pożywienia. Należy też pamiętać o odpowiednim przygotowaniu roweru, doborze odzieży stosownej do pory roku i możliwych zmian pogody, a także środkach do odstraszania owadów. 

Udział w wyprawie jest bezpłatny, a liczba uczestników nie podlega ograniczeniu. Z przyczyn organizacyjnych Zarząd  Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Letniska Jodłów prosi jednak o wcześniejszą rejestrację wszystkich chętnych. Można to uczynić telefonicznie pod numerem 514-787-527 lub drogą elektroniczną pod adresem: << Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  >>. Na uczestników czekają mapy Puszczy Tarnowskiej i inne pamiątki.

Redakcja "Tekstów i Pejzaży" współuczestniczy w przygotowaniu koncepcji rajdu oraz przyjęła nad nim patronat medialny.

Jan WOJTASIK

 

 

pogoda.net